W ramach kursu kat. B + E zapewniamy bezpłatny egzamin wewnętrzny.

CENA KURSU  1250 zł      DZWOŃ :  22 353 11 33500 383 256

Kurs na prawo jazdy kategorii B + E

Kurs przeznaczony jest dla osób, które ukończyły 18 lata (w dniu rozpoczęcia kursu 17 lata i 9 miesięcy).

Ukończenie kursu prawa jazdy dla kategorii B + E oraz zdanie egzaminu państwowego umożliwia:
kierowanie zespołem pojazdów, który składa się z pojazdu określonego w kategorii B, a więc samochodu osobowego lub lekkiej ciężarówki o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3,5t, oraz przyczepy i rzeczywistej masie całkowitej nie większej niż rzeczywista masa całkowita pojazdu ciągnącego. Oznacza to, że masa zespołu może wynosić nie więcej niż 7t, jeżeli przyczepa posiada hamulec uruchamiany z miejsca kierowcy.
W rzeczywistości przy ciągnięciu przyczepy wyposażonej w hamulec najazdowy dopuszczalna masa całkowita samochodu musi stanowić minimum 1,33 dopuszczalnej masy całkowitej przyczepy, a dopuszczalna masa całkowita zestawu nie może przekraczać 6125kg.
Ponadto posiadacz prawa jazdy kategorii B + E może kierować traktorem oraz traktorem z przyczepą bądź przyczepami, a więc są to uprawniania analogiczne do kategorii T.
Egzamin państwowy, tak samo jak kurs obejmuje tylko część praktyczną, a do podjęcia nauki oraz podejścia do egzaminu niezbędne jest posiadanie prawa jazdy kategorii B.

Kurs rozszerzony dla kat. B + E obejmuje:

  • 15 godzin zajęć praktycznych